878
517081

MATTA. "Nyponblomman". Rölakan. 263,5 x 160 cm. Signerad AB MMF

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1932. Tillverkad efter 1941.

Något slitage, smärre fläckar. Fransarna något slitna.