823
511250

STIG LINDBERG & DAVID ROSÉN, soffbord, Gustavsberg och Nordiska Kompaniet, 1960.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
536 - 715 EUR
569 - 758 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Rektangulär emaljskiva med dekor av drake, krigare och kvinnofigur i rött och svart, signerad Stig L, underrede brickmärkt NK och daterat 1960. Längd 136 cm, bredd 56 cm, höjd 47,5 cm.

Ett ben med spricka, slitage.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?