Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
Mahogny, lyrformad ryggbricka med rotting, sits, karmar och lös ryggdyna klädda med rutigt tyg. Etikettmärkta.
Obetydligt slitage. (2)
Modellen formgiven år 1939 med inspiration från 1700-talets nätta karmstolar.