420
518203

EMILE GALLÉ, vas, Nancy, Frankrike, jugend.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Överfång med etsad dekor av blommor i violett mot vitt och gult. Signerad Gallé på livet. Höjd 60 cm.

Mynningsnagg.