"Nu debout II"
Litografi, 1961, signerad med blyerts 70/75, utgiven av Maeght, Paris. 50 x 10,5 cm, bladstorlek 75,7 x 56,3 cm (Arches).
Något gulnad, två små revor. Upplimmad på kartong.
Bo och Margareta Lindhs samling, Stockholm.
Lust 36
The edition printed on Rives paper according to Lust.