751
447726

BÄGARE med lock, av Carl Wilhelm Hartman, Breslau 1710-1712.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 760 EUR
1 400 - 1 870 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Driven och ciselerad dekor av godroner, bladslingor och snäckor, på locket kulknopp. Stämplar även på locket. Höjd 23 cm, vikt 338 gram.

Lagning.

Proveniens

Sten Röings samling.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

661. Lotte Laserstein, Porträtt av ung kvinna.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
60 000 SEK