749
473473

KALK, ostämplad, troligen Spanien 1600-talets förra hälft.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 760 EUR
1 400 - 1 870 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Delvis förgylld. Balusterskaft på rund fot, cuppa med pålagd genombruten dekor. Undertill graverad minnesinskription och ristat nummer. Höjd 23 cm, vikt 510 gram.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

473. Wiwen Nilsson, brosch, 18K guld, i form av stjärnbilden Pegasus, Lund 1967.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
16 000

ditt bud
Aktuellt bud:
16 000 SEK