VODKAKOPPAR, 4 st, tre omärkta, Ryssland 1700-talets andra hälft.
Två delvis förgyllda. Ovala, konturerade med dekor av knäckar och rocailler. En med minnesmedalj från Katarina den storas kröning 1762. Höjd 3-3,5 cm, total vikt 133 gram. (4)
×
Logga in
Kunde inte logga in