697
461404

MÅLNING, porslin. "Rastande Sällskap". Okänd konstnär, bär signatur i nedre vänstra hörnet.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 820 - 2 730 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Omärkt porslinsplatta, motiv efter Philips Wouverman. Mått 38x30 cm.

Proveniens

Purchased in 1920 at an estate auction in Denmark by W. Meyer.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

402. Bertil Brisborg, vägglampa, Nordiska Kompaniet, 1950-tal.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
20 000

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK