Förgylld brons. Sittande kvinna med läsande amoriner. Emaljerad urtavla märkt "Thiery à Paris" (urmakare i Paris vid 1800-talets början). Höjd 49, längd 35 cm. Nyckel och pendel medföljer. Nyckel finns.
Nagg på urtavlan.
×
Logga in
Kunde inte logga in