Förgylld och bronserad. Delvis genombruten dekor med festonger samt urnor. Signerad CGF. Höjd 111, bredd 55 cm.
Spegelfabrikör. Privilegier 1776 för tillverkning och slipning av speglar, ljuskronor, platåer samt lampetter.