288
454631

Jan Jacobsz. van der Croos, hans krets

(Holland, ca 1635 - ca 1700)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 750 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Holland, ca 1635 - ca 1700)

JAN JACOBSZ. VAN DER CROOS (HOLLAND), Olja på pannå.

Landskap med rastande figurer, 25,5 x 35 cm.

Ytsmuts, smärre skrapmärken, slitage

Proveniens

From the home of the antique dealers Maj och Carl-Axel Persson, Malmö.