Bergigt vinterlandskap med figurer
Monogramsignerad ”MJD”. Pannå 21 x 29 cm. Målade inventarienummer ”58”, ”96” och ”145” a tergo. Förgylld och bronserad gustaviansk ram.
Numret under bilden i den tryckta katalogen stämmer inte, det står 37 men ska vara 274. / The number below the picture in the printed catalog is wrong, it's 37 but should be 274.