1671
473838

KRUKA, porslin. Ming dynastin, 1500-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris

Dekor i underglasyrblått av växter och tranor inom reserver. Höjd 32 cm.

Skador, lagningar.