1663
464464

VAS, porslin, Kina, 1900-tal med Guangxu sex karaktärers märke.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
707 - 883 EUR
729 - 911 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Dekor i järnoxid av drakar som jagar den flammande pärlan. Hänklar i forma av elefantmaskaroner. Höjd 28 cm.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

159. Märta Måås-Fjetterström, matta, "Bruna heden", rölakan, ca 309 x 209 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
Aktuellt bud:
36 000 SEK