VAS, porslin. Kina, Republik, 1900-tal, med Qianlong sigillmärke.
Balusterformad med utvikt mynning, på livet dekor av lanskap med figurer. Runt halsen och foten, rik blomsterdekor mot gul fond i emaljfärger. Höjd 31,1 cm.
Slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in