1600
451630

VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 330 - 1 590 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Balusterformad. Vitglaserad med reliefdekor, sk anhua-dekor, föreställande antikviteter. Höjd 24,5 cm.

Smärre bränningsdefekt på fotringen.

Proveniens

The Collection of Crown equerry Carl Gustaf von Platen and his wife Olga von Platen, nee Wijk.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

169. Märta Måås-Fjetterström, matta, "Ill Greco", flossa, ca 266 x 165 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK