Dekor i famille rosefärger och guld av europeiserande blommor och girlander. Bestående av 12 mattallrikar, 10 sopptallrikar, sex assietter, sex cremekoppar med lock, bricka, gallerkorg med fat, karott med lock, fyra ovala stekfat, fyra runda fat, två såssnipor, samt en bålskål.
Skador, lagningar. (48)
From the Swedish Manor House Skattmansö, Uppland.