Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
Baksidan med datering 'Hongzhi första vårmånad i det 18:e regeringsåret (1505)'. Sittande i vajrasana på dubbel lotustron med högra handen i bhumisparsa mudra (jordvälsignande gest) och den vänstra i karana mudra (demonavvärjande gest). Höjd 24 cm.
Bottenplatta saknas. spår av rödlackering. Förgyllningen med slitage.