Benvit botten med rader av polykroma kransar och stora blommor med fåglar. Mörkblå huvudbård med blom- och bladranka.
Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar och fällningar. Baksidan med obetydliga malskador, långsidorna med smärre trampveck, kortsidorna saknar några knutrader.