1222
467514

MATTA, semiantik Keshan. 199,5 x 128 cm.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
795 - 883 EUR
820 - 911 USD
Klubbat pris

Rödmelerad botten med polykrom blomstermedaljong, blommor, blomvaser och -urnor. Bred mörkblå huvudbård med buketter, blommande träd, blommor och vaser.

Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, fläckar. Sidorna med trampveck och smärre skador, ett hörn något skadat.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

393. Bertil Brisborg, & Olle Elmgren, taklampor, ett par, Nordiska Kompaniet, 1940-tal.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
Aktuellt bud:
65 000 SEK