1211
461758

ANTIK/SEMIANTIK KARABAGH. 240 x 120,5 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 707 EUR
546 - 729 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Mörkblåmelerad botten med rader av polykroma blomrankor och två små reserver med inskriptioner. Röd huvudbård med stiliserade blommor.

Avkortad, ursprungligen gallerimatta. Det mörkbrunfärgade garnet ställvis korroderat. Något slitage och smutsig, fläckar, skador, lagningar. Något skadade sidor.