1203
447654

SEMIANTIK ISFAHAN PART SILK. 214,5 x 151 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
940 - 1 130 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Benvit botten med polykrom medaljong, vas, blommande träd, fåglar, vargar och vattendrag. Rödbrun huvudbård med blomrankor och kartuscher med fåglar. Vissa mönster knutna i silke. Ca 900.000 knutar per kvadratmeter.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar varav några något stela, obetydliga fällningar, smärre malskador. Långsidorna med smärre trampveck.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?