"Christy Turlington, New York City, 1990"
Signerad Albert Watson och numrerad 20/25 a tergo. Silvergelatinfotografi monterad på aluminium och ramad, bildyta 50 x 37,5 cm.
Albert Watson, "Cyclops", 1994, avbildad.
Joram Harel och Ingrid Sischy, "Albert Watson: The Vienna Album", 2005, avbildad.
James Crump, "Albert Watson", 2007, avbildad helsida sid 73.