268
453759

Bert Stern

(USA, 1929-2013)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 760 EUR
1 400 - 1 870 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Bert Stern
(USA, 1929-2013)

"Marilyn Monroe, from the Last Sitting", 1962

Signerad Bert Stern och daterad 1980 a tergo. Silvergelatinfotografi, bildyta 16,5 x 23,8 cm. Bladstorlek 20,3 x 25,3 cm.

Proveniens

Privatsamling.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

33. Anders & Bess Wissler, vas, stengods, Ateljé Solklinten, Mariefred, 1915.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
Aktuellt bud:
15 000 SEK