Flintgods, foten med stående kvinnofigur, polykromt bemålad, signerad på livet med ristad signatur Lorenzl samt stämplad HAND DECORATED Goldscheider Wien MADE IN AUSTRIA undertill, originalskärm klädd i rosa tyg, total höjd inkl skärm 77 cm.
Lagad på pelaren.