EWALD DAHLSKOG och ROLF LEHMAN, intarsiarelief, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1930-tal.
Stockholmsmotiv i flera träslag, formgiven av Ewald Dahlskog och utförd av intarsiamästare Rolf Lehmann, Bodafors. Signerad Ewald Dahlskog och Rolf Lehmann. Totalt 83 x 104 cm.
×
Logga in
Kunde inte logga in