CARL MALMSTEN, byrå, Hjalmar Jackson, Stockholm 1934.
Fanerad med rosenträ med flera träslag, tre lådor, intarsiadekor av stiliserade växter och urnor, nedre lådans front med text "LE 24/8 1934" samt signerad på ena sidan Hj.J. CM. Bredd 102 cm, djup 47 cm, höjd 78 cm.
Slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in