JOSEF FRANK, matbord, Firma Svenskt Tenn, modell 947.
Mahogny, kantrand av björk, raka ben, rundade hörn. Brännstämplat Josef Frank Svenskt Tenn. Längd 150 cm (total längd 390 cm inkl 4 iläggsskivor, varav en med sarg), bredd 110 cm, höjd 72 cm.
Smärre slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in