Tenn, rektangulärt etui med duva på locket, invändigt cederträ, mått 22,5 x 8,5 cm x 1,5 cm. Burk, locket med infälld sten, graverat monogram, höjd 9,5 cm. Signerade med änglamärket SVENSKT TENN Stockholm S8 och K9.
Slitage. (2)