JIRI TRNKA, Svit om 5 färglitografier, 1961, samtliga signerade med blyerts och numrerade 26 (upplagan 300 ex).
"Midsommarnattsdröm". Bildstorlek 44,5 x 30 cm, bladstorlek 59,8 x 40 cm.
Förvarade lösa i mapp. Vardera monterade med tejp längst med övre kant.