932
378694

SKED med kronknopp, av Sigismund Novosadi d.y., Karlskrona 1754.

Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
262 - 436 EUR
274 - 456 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Delvis förgylld, gravyr i bladet, kronknopp med ringhängen. Vikt 29 gram.

Knoppen med skada.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.