854
397775

TERRIN med lock, icke identifierad mästarstämpel, sannolikt Breslau 1750-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Invändigt förgylld. Längd 23 cm, vikt 727 gram.