767
379206

DOSA, icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1908-1917.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Förgylld, oktogonal med dekor av flerfärgad cloisonnéemalj. Diameter 5 cm.

Tilläggslista

Av en icke identifierad mästare, ej 11:e Artellen.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.