615
409221

KYRKOSKULPTURER, för ett ljus, ett par, omkring år 1800.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Bemålat och förgyllt trä. Ljusbärande bevingade änglar. Höjd 44,5 cm.

Lösa delar, maskstungna, färg- och förgyllningsskador.