553
421857

CASSOLETTER, ett par. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 780 - 5 730 EUR
5 420 - 6 510 USD
Klubbat pris
55 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons och vit marmor. Ovoid form med vändbart lock med ljushållare. Dekor av satyrer. Höjd 27 cm.