465
384743

KONSOLBORD MED SPEGEL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 330 EUR
1 090 - 1 360 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Fanerat med mahogny. Halvrunt. Skiva av vit marmor. Beslag av förgylld mässing. I sargen låda. Bakstycke med spegel. Bordets längd 127, bredd 65, höjd 82 cm. Spegeln upptill längd 125, höjd 101 cm. Total höjd 183 cm.

Senare skiva och spegelöverdel.