"Vue du Palais de Marbre á sa facade d'entrée et alentours, facant le Jardin Imperial, á St Pétersbourg"
Handkolorerad etsning, tidigt 1800-tal. Ca 52 x 77 cm, bladstorlek 57 x 79,5 cm.
Fläckar. Skador samt missfärgning i marginalen.