Dekor i famille rosefärger av vapen för familjen af Wirsén. Diameter 21 cm.
Kantlagning.
Tidigt 1800-tal.
The Arms of Wirsén.
Behållningen av försäljningen av detta katalognummer går till Alla Kvinnors Hus, en ideell förening som arbetar för kvinnor som utsatts för våld och övergrepp.