Benvit botten med polykrom medaljong, hörornament, palmett- och blomslingor. Blå huvudbård med stor palmett- och blomranka.
Obetydligt ställvis lite hårdare slitage, obetydligt smutsig, fläckar, fällning, trampveck. Baksidan med obetydliga malskador.