Mörkblå botten med polykroma blomslingor och arabesker samt lagerkrans runt porträtt av Ahmad Shah. Benvit huvudbård med blomranka.
Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar, obetydlig lagning. En kortsida med obetydliga hål.