1279
391600

SEMIANTIK KESHAN S.K. MOTACHEM. 201,5 x 127,5 cm.

Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1 330 - 1 520 EUR
1 520 - 1 740 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Terrakottaröd botten med stor polykrom medaljong och hörnornament med stiliserade blom- och palmettslingor. Mörkblå huvudbård med stor palmett- och blomranka.

Obetydligt slitage, smutsig, smärre fläckar, obetydliga skador och malskador. Långsidorna med smärre trampveck och skador, en kortsida saknar ett par knutrader.