Fickur med Klockkedja, 14k resp kedja 18k guld. Tillverkad i Schweiz, 1900-talets mitt. 46mm.
Herrklocka. Ankargång, silverfärgad urtavla med arabiska siffror, liten sekundvisare, plexiglas, ögla ej guld. Klockkedja, pansarlänk med emaljberlock med frimurartecken, längd 45,5cm. totalvikt 54,8 resp 19,2g.
Slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in