"Daddy daddy, it was just like you said, now that the living outnumber the dead"
Signerad Anette H. Flensburg och daterad 1998 a tergo. Duk 180 x 243 cm.
Galerie Leger, Malmö.
Rooseum, Malmö, "Edstrandska stiftelsens konstnärsstipendiater", 19 september - 13 december 1998.
Anette Harboe Flensburg fick Edstrandska stiftelsens stipendium 1998.