"Elephant Five, Amboseli", 2008
Signerad Nick Brandt och daterad 2008 och numrerad AP 3/3. Upplaga 25 + 3 AP. Archival pigment print, 48 x 71 cm.
Inköpt på Fotografiska, Stockholm.
Fotografiska, Stockholm, "Nick Brandt: On this Earth. A Shadow Falls", 2010 (samma motiv visades).
Nick Brandt, "On this Earth. A Shadow Falls", 2010, avbildad sid 101.