886
359804

VICKE LINDSTRAND, vas, "Höst", Kosta 1950-60-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Underfång med dekor av träd med fallande löv i grönt, gult, orange, rött och aubergine. Signerad Kosta LU 2011. Höjd 22,2 cm.