906
327586

MOCKASERVIS, 3 delar, icke identifierad mästare, Moskva 1800-talets slut.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 090 - 1 360 EUR
1 160 - 1 450 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Invändigt förgyllda delar. Släta, med matterad yta och graverad bladkartusch med monogram. Svarvade lockknoppas med bendekor. Kannans höjd 14 cm, total vikt 690 gram.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

589. Collier rosenkvarts, odlade pärlor samt rondeller 18K guld, Gaudy.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK