Bestående av 48 tallrikar, 24 sopptallrikar, 19 assietter, 30+10 desserttallrikar, 2+2 kakfat, två såsskålar, två kannor, två stora kryddkar, två skålar, två runda fat, två stekfat, två kandelabrar, uppsatsskål. Målad och förgylld dekor i korallrött, dessertservisens delar med ströblommor.
Skador, lagningar. (150)