GIOVANNI PAOLO PANINI. HANS KRETS. Olja på uppfodrad duk.
Capriccio med antika byggnader, figurer och kreatur. 89 x 113 cm.
Slitage.
Krackelyr.
Smärre färgbortfall och äldre retuscher.
Bukowski Auktioner, auktion 354, 20-22 okt 1954, kat nr 210.