397
369307

ANTIKT UZBEKISTANSKT SUZANI BRODERI. 163 x 122,5 cm.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 580 - 5 360 EUR
3 790 - 5 690 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Fyra ihopsydda våder. Benvit botten med polykroma silkesbroderier av blomstermedaljong, blomslingor och hörnvaser. Bård med stor blomranka.

Ställvis något slitage, något smutsigt, smärre fläckar, skador, hål och lagningar.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?